Najlepsze sposoby na zwiększenie gęstości włosów

Najlepsze sposoby na zwiększenie gęstości włosów

Adobe Stock

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

O większej objętości włosów marzą wszystkie posiadaczki włosów cienkich i płaskich, a także kobiety, które utraciły dawną objętość włosów na skutek inwazyjnej stylizacji czy nieprawidłowej pielęgnacji. Dziś przedstawimy Wam najlepsze sposoby na zwiększenie gęstości włosów.

Postaw na odpowiednie kosmetyki z gamy produktów wzmacniających i zwiększających objętość

Wiele osób zastanawia się, jak odzyskać gęste włosy bądź po prosu co zrobić, by zapewnić sobie większą objętość cienkich włosów. Otóż kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Sprawdzają się te, które wzmacniają włosy, zawierają odbudowujący ich strukturę kwas hialuronowy, ale i normalizujący skórę głowy niacynamid, mocznik czy skwalan. Wiadomo, że kwas hialuronowy ma zdolność wypełniania ubytków i wiązania wody. Dzięki temu może widocznie poprawić objętość fryzury. Podobne działanie mają proteiny roślinne. Produkty wzmacniające powinny mieć jednocześnie naturalną formułę i nie zawierać żadnych detergentów. Ich działanie prowadzi do przesuszenia włosów i skóry głowy, a w konsekwencji osłabienia i wypadania włosów. Obok szamponu czy odżywki, a także stosowanej raz w tygodniu maski wzmacniającej warto wybrać również serum do skóry głowy, które stosuje się na oczyszczone i wysuszone włosy. Taki produkt pobudza krążenie i stymuluje wzrost włosów, a także wzmacnia cebulki włosowe. Przy okazji może niwelować występujące problemy skóry głowy. Dla zwiększenia objętości można postawić również od czasu do czasu na suchy szampon. Odbija on włosy u nasady i sprawia, że nie przylegają do skóry głowy. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania się. Jednak należy uważać, by nie doprowadzić do zatkania ujścia mieszków włosowych, bo to może prowadzić do pojawienia się podrażnień.

Wybierz stylizację okrągłą szczotką, a także chłodnym nawiewem

Na pewno sprawdzonym sposobem na uzyskanie większej objętości jest wykorzystanie okrągłej szczotki do stylizacji włosów. Należy przy tym suszyć je chłodnym nawiewem suszarki. Wiadomo, że wysoka temperatura destrukcyjnie wpływa na włosy. Aby miały odpowiednią objętość, a jednocześnie nie puszyły się i nie elektryzowały, warto zadbać o to, by suszarka była wyposażona w system jonizacji. Przy rozczesywaniu włosów najlepiej używać grzebienia z szerokim rozstawem zębów. Dzięki temu uniknie się szarpania i wyrywania włosów. Jeżeli mają tendencję do plątania się, to najlepiej rozczesywać je na mokro podczas rozprowadzania na włosach odżywki.

Stosuj kosmetyki termoochronne, gdy używasz prostownicy czy też lokówki

Wiadomo, że większą objętość można zyskać poprzez odpowiednią fryzurę i świetnie sprawdzają się loki. Niemniej jednak ich wykonanie powoduje, że włosy mogą się niszczyć, dlatego zarówno gdy robisz fale prostownicą, jak i lokówką, użyj wcześniej kosmetyku termoochronnego w sprayu na włosy. Dobrze może sprawdzić się mleczko termoochronne. Taki produkt aplikuje się na lekko wilgotne włosy, a następnie można przejść do suszenia i stylizacji. Może chronić kosmyki nawet przed temperaturą przekraczającą 200 stopni. Dzięki temu nie musisz już wybierać czy wykonać stylową fryzurę, czy chronić włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. To znacząco ułatwia życie także wtedy, gdy się spieszysz i nie masz czasu suszyć włosów tylko chłodnym nawiewem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*