Jak wymodelować brwi, by wyglądać młodo i atrakcyjnie?

Make-upUroda
Jak wymodelować brwi, by wyglądać młodo i atrakcyjnie?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląd naszej twarzy i to, w jaki sposób będziemy się prezentować, w dużej mierze zależy od brwi. To właśnie one, chociaż często mocno niedoceniane, są w stanie wpłynąć na cały nasz wizerunek i makijaż. Dobrze wymodelowane brwi mogą odjąć co najmniej kilka lat i sprawić, że będziemy wyglądać atrakcyjniej. Poprawna regulacja wymaga jednak pewnych umiejętności i wiedzy. Jak poprawnie wymodelować brwi?

Podstawowe zasady regulacji brwi

Metod regulowania brwi jest bardzo wiele, tak samo, jak ich kształtów. Regulować brwi można za pomocą poniższych metod.

  • Regulacja woskiem polega na wyrywaniu włosków razem z cebulką. Ta metoda jest dość bolesna, jednak jej efekt wystarcza na długo. Ważne, aby pamiętać, że wosku nie należy używać na podrażnionej lub zranionej skórze, ponieważ może to skutkować nawet zerwaniem warstwy naskórka i powstaniem strupa.
  • Wyrywanie włosków za pomocą pęsety to chyba najbardziej bolesny i pracochłonny zabieg z wymienionych. Ta metoda pozwala na bardzo dokładną regulację dzięki temu, że wyrywany jest praktycznie każdy włosek pojedynczo. Pęsetą najlepiej regulować trudno dostępne obszary brwi lub poprawiać po innych metodach, jeśli nie były wykonane dokładnie.
  • Żyletki są świetną opcją, jeśli nasze brwi wymagają regulacji tuż przed ważnym wyjściem. To jedyna metoda modelowania, która nieznacznie podrażnia skórę i nie zostawia opuchlizny czy czerwonych plam. Ta metoda nie jest trwała, gdyż włoski po goleniu są już widoczne nawet po trzech dniach. Jest również mało precyzyjna, ponieważ ogólnodostępne żyletki do modelowania brwi nie są wystarczająco małe, aby idealnie wyregulować brwi.
  • Ostatnia metoda, czyli krem. To mało popularna, ponieważ niestety nie na wszystkich działa tak samo. Przed użyciem takiego środka zawsze należy najpierw przeprowadzić próbę uczuleniową, aby nie narazić się na reakcję alergiczną. Ta metoda rozpuszcza cebulki włosków, przez co odrastają one słabsze i mniejsze. Warto o tym pamiętać, ponieważ używając tego sposobu na regulacje brwi, musimy być pewni ich kształtu.

Odpowiedni kształt 

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru i kształtu brwi do typu naszej urody. Osoby posiadające owalną twarz powinny zdecydowanie wybrać kształt łagodnego łuku. Końce brwi przy takiej urodzie powinny być widocznie cieńsze. Osoby o trójkątnej twarzy powinny postawić na przedłużenie początku brwi oraz lekkie uniesienie końców. Przy twarzy podłużnej najkorzystniejsze będą szerokie gęste brwi, a przy kwadratowej ich wygląd powinien być lekko zaokrąglony i delikatny. Okrągła twarz najlepiej wygląda przy mocnych konturach lekko przypominających trójkąt. Ważne też, abyśmy dobrze się czuli z wybranym kształtem brwi.

Odpowiedni kolor

Idealne brwi to nie tylko ich kształt, ale również kolor. Najważniejsze, aby brwi nie były za ciemne i zbyt rzucające się w oczy. Nienaturalny ciemny kolor brwi może spowodować, że będziemy wyglądać dużo starzej lub wyostrzy to nasze rysy. Zbyt jasny kolor brwi może natomiast sprawić, iż nie będą one w ogóle widoczne. 

Dlatego kolor brwi powinien być dopasowany do koloru włosów. Jedynie osoby posiadające włosy o kolorze blond powinny wybrać jasny odcień brązu, a osoby o nienaturalnym kolorze np. niebieskim, odcienie brązu lub czerni. Brwi najczęściej barwi się za pomocą henny, która dostępna jest w każdej drogerii. Efekt farbowanych brwi często utrzymuje się bardzo krótko, dlatego większość osób decyduje się podkreślać dodatkowo tę część twarzy za pomocą kosmetyków.

Jak w 3 krokach wyznaczyć perfekcyjną linię łuku?

Profesjonaliści najczęściej przed regulacją brwi wykonują ich geometrię, czyli dokładnie dopasowują każdy odcinek brwi do indywidualnego kształtu twarzy. W domowych warunkach bez odpowiedniego wykształcenia poprawna geometria jest trudna, dlatego najlepiej nauczyć się określać linię łuku. 

Początek brwi powinien być przedłużeniem linii skrzydełka nosa. Punkt załamania winien przebiegać linią prostą od skrzydełka nosa i obok linii tęczówki. Podczas określania tego punktu powinniśmy patrzeć się na wprost. Koniec brwi powinien biec od skrzydełka nosa przez kącik zewnętrzny oka aż do brwi. Takie nadanie kształtu będzie optymalne dla każdego typu urody.

Przed wykonaniem regulacji należy wykonać albo domową mini geometrie brwi, albo dopasować dokładnie kształt na podstawie kształtu twarzy. Niezależnie od metody, najlepiej przed regulacją zaznaczyć dokładnie pożądany kształt, używając do tego białej kredki, która będzie dobrze widoczna na skórze. W przypadku trudności z określeniem idealnego wyglądu brwi warto wybrać się w tym celu do specjalisty, który wykona dokładną regulację dopasowaną do rysów twarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*