Co to jest jeans ekologiczny?

Eko look
Co to jest jeans ekologiczny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pewnie nie wiesz, że aby wyprodukować twoją ulubioną parę jeansów potrzeba aż 7 do 9 tys. litrów wody! Jeśli chcesz zadbać o ekologię, sprawdź, czym jest jeans ekologiczny.

Czym jest jeans ekologiczny

W roku 2012 powstała bardzo innowacyjna technologia Advanced Denim, pozwalająca na znaczne zmniejszenie zużycia wody do produkcji jeansów. Ekologiczne jeansy są więc znacznie lepsze dla środowiska. Do ich wyprodukowania potrzebne jest aż o 90% mniej wody! Również podczas wytwarzania ekologicznych jeansów używany jest bardziej stężony barwnik, dzięki czemu unika się wielokrotnego farbowania. Wiele firm, takich jak Levi’s, czy New Look oferuje ekologiczne jeansy, ale także przeróbki czy cerowanie naszej starej pary jeansów. Dzięki takim zabiegom mogą zyskać nowe życie oraz lepszy wygląd. Wiele marek dba również podczas produkcji o bardziej zrównoważony proces produkcji.

Główna zmiana, jaka się pojawiła, to nowa technologia tworzenia przetarć na jeansach. Wcześniej do stworzenia tego efektu używano tzw. sandblastingu, polegającego na rozpylaniu piasku z wysokociśnieniowych pistoletów na fragment ubrania. Drobinki krzemionki unosiły się w powietrzu, co powodowało problemy zdrowotne u pracowników, ale również duże zanieczyszczenie środowiska. W jeansach ekologicznych efekt przetarcia jest uzyskiwany za pomocą lasera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*