Zalando Pre-owned – na czym polega ten koncept popularnego sklepu?

Zalando Pre-owned – na czym polega ten koncept popularnego sklepu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Cały świat pokochał zakupy na Zalando. Nie wszyscy jednak poznali już opcję Pre-owned. Sprawdź, na czym polega i czy możesz z niej skorzystać! To wspaniała propozycja dla tych, którzy chcą być bardziej eko, ale także zarobić lub wesprzeć organizacje charytatywne.

Zalando Pre-owned – o co w tym chodzi?

Czy masz w swojej szafie rzeczy, które wyglądają jak nowe, ale niekoniecznie masz ochotę je nosić? Na pewno takie by się znalazły. Powodów tego stanu rzeczy może być mnóstwo. Często zdarza się, że kupimy coś, co założymy po prostu tylko raz, bo więcej okazji nie będzie. Nieprzemyślany zakup wcale nie musi zalegać nam w szafie. Możemy skorzystać z różnych opcji – na przykład odesłać takie rzeczy do Zalando! Co dostajesz w zamian? Kartę upominkową. Opcja zdecydowanie jest kusząca.

Co stanie się z Twoimi rzeczami?

Po otrzymaniu Twoich rzeczy platforma będzie próbowała sprzedać je w odpowiednim sezonie, korzystając z możliwie jak najlepszego kanału sprzedaży.

Niektóre produkty lepiej nadają się do odsprzedaży offline, a inne lepiej sprzedają się za pośrednictwem kanałów online. Zasadniczo bierzemy na siebie ryzyko sprzedaży Twoich rzeczy i polegamy na tym, że jesteśmy w stanie zminimalizować to ryzyko dzięki naszym możliwościom sprzedaży

– czytamy na stronie internetowej Zalando. 

Nie wszystkie rzeczy można wymienić

Nie oznacza to jednak, że Zalando przyjmie bez zastrzeżeń wszystkie rzeczy, które im zaproponujesz. Ubrania nie mogą mieć śladów użytkowania, nie są przyjmowane także artykuły intymne – na przykład bielizna. Nieakceptowane są również ubrania dziecięce, basicowe, biżuteria, szaliki czy czapki. Zalando nie przyjmuje również podróbek. Platforma akceptuje większość marek, ale nie wszystkie. Co ważne, nie ma znaczenia, gdzie kupiłaś swój produkt, niekoniecznie musiało być to Zalando.

Ty decydujesz

Swój kredyt możesz wykorzystać tak, jak chcesz – w formie karty upominkowej na Zalando lub też przekazać na darowiznę. Firma przekaże pełną wartość za przesłane produkty do wymiany w ramach Pre-owned do Czerwonego Krzyża lub organizacji WeForest.

Co, jeżeli rzeczy będą odrzucone?

Obawiasz się, co się stanie, jeżeli wysłane przez Ciebie produkty nie przejdą kontroli Zalando? Spokojnie – nie ponosisz kosztów wysyłki ani zwrotu. Rzeczy zostaną do Ciebie odesłane lub – po konsultacji z Tobą – oddane na cele charytatywne. W ramach usługi Pre-owned możesz za jednym razem wymienić do 20 produktów. 

Czy to się opłaca?

Pomysł jest całkiem ciekawy. Zanim kupisz nowe rzeczy, robisz na nie miejsce w szafie. Możesz także wspomóc szczytny cel. Trudno odmówić Zalando ciekawej i potrzebnej w dzisiejszych czasach inicjatywy. Jakie są minusy? Sporo osób wskazuje, że usługa Pre-owned nie jest najlepszą opcją, jeżeli chce się zarobić. Zalando stosunkowo tanio wycenia ubrania do odsprzedaży, prawdopodobnie więc lepiej będzie zarejestrować się chociażby w aplikacji Vinted.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ketut Subiyanto

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kamil 02.04.2022

    Art. z 8.08 a Zalando zblokowało tą opcje 15.08 🙂 warto o tym napisać/dopisać lub zapytać dział prasowy

  • anna 26.04.2022

    niestety od blisko 2mies. zalando wstrzymało przyjmowanie odzieży niezakupionej na Zalando

  • ngn 18.09.2022

    tylko odzież zakupiona na Zalando