Artykuł sponsorowany
216 tysięcy ton. Co to za liczba? To właśnie tyle ubrań co roku trafia w naszym kraju do śmieci. I choć już te statystyki brzmią przerażająco, pomyśl, że to tylko jedno państwo, na 194.
Dlaczego tak się dzieje? Jedna kwestia to zmieniająca się w tempie światła moda. Druga? Niska jakość ubrań, która przekłada się na to, że już po paru razach dana rzecz nadaje się wyłącznie do wyrzucenia. Jak temu zapobiec? Jeśli mowa o trendach – możemy jedynie zachęcać do tego, by nie uzupełniać garderoby we wszystkie „hity” danego sezonu. Rozwiązaniem może być klasyczna podstawa i inwestycja jedynie w kilka najmodniejszych akcentów danego czasu. Natomiast gdy mowa o jakości, możemy podpowiedzieć Ci, na co zwracać uwagę podczas zakupów. Trzymając się tych wskazówek masz gwarancję, że każda nabyta rzecz przez wiele lat będzie prezentować się doskonale.
Ciuchy wysokiej jakości… czyli jakie? Zanim przedstawimy Ci nasz przewodnik, zastanówmy się nad odpowiedzią na to pytanie. A zatem? Chodzi przede wszystkim o takie spodnie czy bluzki, które po wielu praniach i prasowaniach wciąż będą wyglądać jak nowe. Ponadto w wyniku użytkowania nie stracą swojego pierwotnego kształtu – nie wypchają się na wysokości łokci i kolan, a także nie zmechacą czy poprzecierają. Na co więc zwracać uwagę, wybierając nową sukienkę czy sweter?
Jak już wspomnieliśmy dobrze mieć w swojej szafie wysokojakościową podstawę. Co to znaczy? Upewnij się, że w garderobie masz ubrania, które zawsze będą w trendach. Konkrety? Porządne jeansy damskie, biała lub błękitna koszula, jasny T-shirt, prosty trencz, ołówkowa spódnica oraz dwie sukienki – jedna prosta, czarna i druga w bardziej wyrazistym kolorze. Zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć stylowe, jakościowe ubrania w przystępnej cenie? Wejdź na stronę https://pauzza.pl/ i baw się modą.
Pamiętaj, że dobrej jakości ubrania przeważnie mają nieco wyższą kwotę na metce. Niemniej warto odłożyć pewną sumę i zakupić porządne projekty. W taki sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze (nowych rzeczy będziesz potrzebować znacznie rzadziej), lecz także dołożysz swoją cegiełkę do ratowania naszej planety.
Chyba warto, prawda?
Zdjęcie główne: Ksenia Chernaya/ pexels.com