Pierwsza na świecie maszynka do golenia z papieru

Kąpiel i relaks
Pierwsza na świecie maszynka do golenia z papieru
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Japońska firma KAI opatentowała pierwszą na świecie papierową maszynkę jednorazową w 98% wolną od plastiku. Założona ponad 100 lat temu firma sprzedaje ostrza i brzytwy. 22 kwietnia 2021 roku sprzedała pierwszą opatentowaną papierową maszynkę. 

Choć modele maszynek jednorazowych tylko nieznacznie się od siebie różnią i wszystkie spełniają tę samą funkcję, ich wybór na rynku jest duży. Osoby dbające o środowisko mogą kupić maszynkę wykonaną z papieru, bo właśnie taka innowacja trafiła do sprzedaży. 

W 1904 roku King Camp Gillette wynalazł maszynkę do golenia z wymiennym ostrzem dwustronnym. Od tego czasu podstawowe konstrukcje maszynek do golenia pozostały praktycznie niezmienione. Chociaż materiały do ich produkcji zmieniały się na przestrzeni lat, nadal istniało tylko kilka podstawowych typów maszynek. 

Rękojeść opatentowanego przyrządu jest nie tylko wykonana w całości z papieru, ale  również pakowana na płasko, co ułatwia jej przenoszenie. Składa się jak origami, aby przybrać kształt brzytwy. Ostrze jest dostarczane z naklejką ochronną, którą można zdjąć i owinąć wokół rękojeści. 

Fot. Kai Group

Zestaw 5 kolorów będzie sprzedawany za 1000 jenów (około 9 USD).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*