Nowoczesny podkład to nie tylko makijaż, ale i pielęgnacja twarzy

Nowoczesny podkład to nie tylko makijaż, ale i pielęgnacja twarzy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podkłady nowej generacji to nie tylko doskonała baza pod makijaż, ale i intensywna pielęgnacja, wzbogacona aktywnymi substancjami. Przeczytaj, co warto wiedzieć o stosowaniu podkładów do twarzy i jaki rodzaj wybrać, aby cieszyć się piękną skórą.

Podkład do twarzy jako idealna baza pod makijaż

Nowoczesne podkłady do twarzy nie mają nic wspólnego z ciężką formułą i uczuciem maski na twarzy. Są lekkie i dopasowują się do koloru twarzy. Mogą być bardziej naturalne lub w wersji nieco mocno kryjącej. Dobrze nałożony podkład, dopasowany do naturalnego wyglądu naszej skóry, to pół sukcesu na drodze do trwałego i eleganckiego makijażu. Na takiej bazie kosmetyki kolorowe, trzymają się znacznie lepiej i dłużej. Im więcej pigmentów zawiera taki podkład, tym większa szansa, że dopasuje się go do koloru cery. Wtedy jest szansa na to, że podkład dopasuje się do twarzy i będzie wyglądał naturalnie. Niezależnie od tego czy masz ciemniejszą cerę, czy też porcelanową, pigmenty zielone i niebieskie, ułatwiają wybór najlepszego odcienia. Wybierając idealny podkład do twarzy, należy go nakładać na twarz, a nie tylko na nadgarstek i sprawdzać jak wygląda w świetle dziennym. Ważne jest także to, jak zmienia się jego konsystencja w miarę upływu czasu. Nie może się rolować ani zmieniać konsystencji, bo to oznacza, że nie jest trwały. Dobry podkład przetrwa spokojnie cały dzień. 

Co powinien zawierać wysokiej jakości podkład?

Jeśli używasz tego kosmetyku codziennie, to na pewno nie chcesz obciążać za bardzo skóry. To oznacza, że najlepszym rozwiązaniem będzie taki podkład, który zawiera cenne substancje dla skóry. Czym wyróżnia się dobry podkład? Popularne są podkłady z dodatkiem kwasu hialuronowego i filtrów UV, bo coraz częściej oczekuje się od tego typu kosmetyków kompleksowego działania na skórę. Kwas hialuronowy jako substancja mocno nawilżająca, będzie idealny do codziennej pielęgnacji każdego typu skóry. Wygładza, wypełnia i redukuje drobne zmarszczki. Jego obecność w podkładzie do twarzy jest bardzo ważna, bo jest on skuteczny i delikatny. Co jeszcze się przyda? Na pewno dobra ochrona przed promieniowaniem słonecznym, najlepiej w postaci SPF 50. Czy tak wysoki filtr to dobry pomysł? Oczywiście, bo skóra tak naprawdę w ogóle nie powinna się opalać, tylko chronić się przed słońcem.

Jak dopasować podkład do swojej cery?

Podkład może być w formie bardziej płynnej lub w postaci pudru. Postać płynna wymaga precyzji w nakładaniu, aby wyglądał równomiernie na twarzy. Jaki jest efekt po nałożeniu dobrze dopasowanego podkładu do twarzy? Wygląda się naturalnie i promiennie, a odcień podkładu jest zbliżony do kolorytu cery. Dla kobiet, które chcą przede wszystkim wyglądać naturalnie, są głównie podkłady nawilżające, gdzie efekt krycia jest subtelny, a pielęgnacja jest tutaj równie ważna. Trzeba pamiętać o tym, że dobry podkład sprawia, że makijaż trzyma się dłużej, a skóra jest pielęgnowana i może swobodnie oddychać. Jeśli lubisz się malować, to podkład powinien na stałe zagościć na liście potrzebnych kosmetyków. Makijaż nałożony na podkład trzyma się znacznie lepiej i dłużej, niż nałożony tuż po kremie nawilżającym.

Zdjęcie: Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*