Modna i praktyczna galanteria skórzana

Modna i praktyczna galanteria skórzana
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Galanteria skórzana cechuje się m.in. wytrzymałością. Jeżeli będziemy ją użytkować i przechowywać prawidłowo, jest w stanie przetrwać w nienaruszonym stanie nawet wiele lat. Dodatkowo, jest także niezwykle modna, a jej posiadanie świadczy o klasie właściciela. Dziś podpowiadamy, czym warto kierować się przy wyborze skórzanych dodatków.

Skórzane dodatki – gwarancja klasy i stylu

Skórzane dodatki, zarówno damskie, jak i męskie, mają prosty, klasyczny wygląd. Zazwyczaj nie mają zbyt wielu ozdób, ale mimo to mają w sobie charakter i prestiż. Skórzana galanteria robi wrażenie, świadczy o dobrym guście posiadacza, a jednocześnie jest niezwykle uniwersalne, przez co będzie pasować niemal do wszystkiego.

Jak wybrać skórzany portfel?

Jeżeli szukasz idealnego skórzanego portfela, zacznij od dokładnego określenia swoich potrzeb. Zastanów się najpierw, gdzie zazwyczaj go nosisz – czy jest to kieszeń, torebka, plecak, a może torba na laptopa? Istotne jest również to, co w nich przechowujesz. Inny portfel sprawdzi się do noszenia dużej liczby kart, a inny do przechowywania bilonu.

Przy zakupie portfela upewnij się, czy rzeczywiście jest on wykonany ze skóry. Na rynku istnieje wiele zamienników, jak np. skóra ekologiczna, materiały syntetyczne oraz inne tworzywa, które doskonale imitują pierwowzór. Warto więc dokładnie przyjrzeć się oznaczeniom na metkach, by nie popełnić zakupowej wtopy. Niebagatelne znaczenie ma również zapach. Naturalna skóra pachnie w niezwykle charakterystyczny sposób, a od sztucznych zamienników może być wyczuwalny zapach gumy lub lakieru. Dobrym sposobem na sprawdzenie oryginalności skóry, jest test kropli wody. W naturalną skórę woda wsiąknie natychmiastowo, a po sztucznej będzie swobodnie spływać.

W zależności od tego, czy chcemy kupić portfel damski lub portfel męski, będą one różniły się swoją budową. Na wygląd w dużym stopniu wpływa rodzaj zapięcia. Najczęściej spotykane to patka lub zamek. Istnieją także modele, które nie mają go wcale. Dzięki temu mamy prosty i szybki dostęp do całej zawartości. Pamiętajmy jednak, by nie nosić w nim zbyt wielu rzeczy, gdyż nie będzie to prezentowało się estetycznie.

Znaczenie ma również układ portfela. Warto zwrócić uwagę na to, czy jest on pionowy, czy też poziomy. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie, zastanów się, gdzie najczęściej nosisz swój portfel. Do damskiej torebki z powodzeniem zmieści się szersza portmonetka. Jeżeli jesteś mężczyzną, który nosi portfel w kieszeni, zdecyduj się na mniejszy model. Wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się również saszetki męskie.

W portfelu najważniejsze jest jednak wnętrze. Może być ono bardzo proste i składać się jedynie z przegródek na karty, banknoty i kieszeni na monety lub nieco bardziej rozbudowane. W tej drugiej opcji najczęściej spotyka się jeszcze wiele innych przegródek oraz okienek na zdjęcia. Wybór wnętrza portfela powinien zależeć od ilości rzeczy, które chcemy w nim przechowywać.

Zdj. główne: Emil Kalibradov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*