Jaki plecak wybrać dla ucznia podstawówki?

Jaki plecak wybrać dla ucznia podstawówki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakupy wyprawki do szkoły to nie lada wyzwanie. Część rodziców już teraz zabiera się za wybór jej elementów, aby znaleźć swoim pociechom najlepsze akcesoria. Jednym z nich jest plecak i jeżeli zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy w przypadku ucznia podstawówki, zapoznaj się z tym artykułem

Potrzeby uczniów – o tym należy pamiętać

W zależności od tego, na jakim poziomie swojej edukacji są uczniowie szkoły podstawowej, będą oni mieli nieco inne potrzeby oraz oczekiwania względem plecaka. Dzieci w klasach podlegającym edukacji wczesnoszkolnej są jeszcze często niepewne, zagubione i zdezorganizowane. Z tego względu plecak powinien być funkcjonalny tak, aby wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy znajdowały się pod ręką ucznia. 

Dzieci ze starszych klas muszą się mierzyć z większą ilością obowiązków. Plan lekcji ma o wiele więcej pozycji, a dodatkowo ich czas wypełnia wiele zajęć pozalekcyjnych. Właśnie dlatego plecak takiego ucznia musi być wygodny i pojemny, aby pomieścił zarówno książki, jak i akcesoria na inne zajęcia. 

Co powinien mieć idealny plecak dla ucznia podstawówki?

Na każdym kroku warto uświadamiać dziecko, że chodzenie do szkoły może być przyjemnością, a nie tylko przykrym obowiązkiem. Wybierając akcesoria, dobrze zwrócić uwagę na to, aby wizualnie wpasowywać ich wygląd w gust naszych pociech, przykładowo Coolpack plecaki, które występują w różnych wzorach i kolorach. Co jeszcze powinien mieć odpowiedni plecak dla ucznia podstawówki?

  • Ergonomiczny kształt — tak naprawdę aspekty estetyczne powinny grać drugie skrzypce. Podczas wyboru plecaka ważne jest, aby był on dobrze wyprofilowany tak, aby nie miał negatywnego wpływu na dziecko.
  • Trwałość — jest ona równie ważna. Dzieci dopiero uczą się dbać o swoje rzeczy, dlatego też idealny plecak powinien odznaczać się dużą wytrzymałością. 
  • Funkcjonalność — za ten czynnik odpowiada właściwa ilość przegródek i kieszonek. Ich zbyt duża liczba może wprowadzać organizacyjny chaos. Niemniej jednak, za mało kieszonek też może źle wpływać na utrzymanie porządku w plecaku. 

Tornister, plecak czy plecak na kółkach?

To, jakie akcesorium wybierzecie razem z dzieckiem, jest zależne tylko i wyłącznie od jego indywidualnych preferencji. Mimo to rzadko zdarza się widzieć ósmoklasistę z tornistrem, chociaż, o ile jest to jego własny świadomy, wybór, nie ma w tym nic złego.

Niemniej jednak, tornistry ze względu na swoją bardzo stabilną konstrukcję i specyficzny kształt są przeznaczone raczej dla najmłodszych uczniów. Usztywniany tył tornistra sprawia, że nawet duże obciążenie nie będzie sprawiało dyskomfortu małemu dziecku. 

Plecak na kółkach jest rozwiązaniem pomiędzy tornistrem a zwykłym plecakiem. Dobrze sprawdzi się zarówno u bardzo małych uczniów, jak i tych nieco starszych. Jego największym atutem są kauczukowe kółka i stelaż z rączką, które umożliwiają ciągnięcie go jak walizkę. Tradycyjny plecak jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli, ponieważ jest on miękki, wygodny i pojemny

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*