TAK dla edukacji klimatycznej w polskich szkołach!

Styl życia
TAK dla edukacji klimatycznej w polskich szkołach!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znane marki, a także eksperci od spraw ekologii łączą siły, aby wzbogacić podstawę programową polskich szkół w edukację na temat klimatu i ochrony środowiska. Dzięki temu już od najmłodszych lat dzieci będą mogły zdobywać wiedzę o tym, jak właściwie dbać o naszą planetę, a także dowiedzą się, dlaczego jest to takie ważne.

Brak rzetelnej wiedzy na temat zmieniającego się klimatu sprawia, że wielu dorosłych nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest ochrona środowiska i jakie ma znaczenie dla nas samych. Uświadamianie dzieci i młodzieży, jak ważne są ich codzienne wybory zakupowe, jak wpływa na planetę konsumpcjonizm oraz to, dlaczego segregacja śmieci ma znaczenie, jest niezwykle ważne, zwłaszcza dla ich przyszłości. To właśnie o oni będą tym pokoleniem, które najdotkliwiej odczuje zmiany klimatu.

Edukacja nie tylko pozwoli uniknąć błędów, które popełnili dorośli, ale także pokaże jak małe codzienne zmiany mogą wpłynąć na komfort kolejnych pokoleń.

Do akcji włączył się Global Compact Network Poland, Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki, WWF, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, a także Onet.pl czy IKEA Retail Polska. Ty również możesz pomóc i podpisać petycję, która znajduje się na stronie: https://www.wwf.pl/edukacja-klimatyczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*