Używanie szczotki do ciała zrewolucjonizowało podejście do pielęgnacji i dbania o kondycję skóry. Ten z pozoru prosty przyrząd zdziała cuda praktycznie od pierwszego zastosowania, a jego zalety można wymieniać bez końca. Jak szczotkować ciało w domowych warunkach i jakie przynosi to efekty?
Problemów z cellulitem nie da się zwalczyć jedynie przy pomocy nawet najlepszych balsamów do ciała. Problem ze skórką pomarańczową, jak podkreślają dermatolodzy, znajduje się głębiej, niż sięgają kremy. Jeśli chcesz pozbyć się nierówności skóry, poprawić jej elastyczność i ją wygładzić, to obowiązkowo musisz zacząć szczotkować swoje ciało.
Badania dermatologiczne oraz opinie konsumentek potwierdzają, że codzienne zabiegi szczotkowania ciała dają o wiele lepsze efekty w walce z cellulitem, niż produkty kosmetyczne. Czym jest szczotkowanie ciała i jak je wykonać w swoim domu? Do tego typu pielęgnacji potrzeba jedynie szczotki o szorstkim włosiu wykonanej z naturalnych surowców oraz odrobinę wolnego czasu. Należy rozpocząć proces szczotkowania od stóp i posuwać się wyżej, pamiętając, żeby zawsze przesuwać szczotkę w kierunku serca. Zabieg można wykonywać codziennie. Po zastosowaniu szczotki warto wziąć relaksujący prysznic, bowiem w trakcie zabiegu złuszczany jest martwy naskórek. Po kąpieli dla wzmocnienia efektu można użyć nawilżającego balsamu, olejku lub serum, który dzięki pobudzeniu limfy lepiej wchłonie się w ciało.
Zalet szczotkowania na sucho jest wiele – dla wyglądu ciała, ale również dla zdrowia. Ta metoda pomimo tego, że jest bardzo prosta, przy regularnym stosowaniu może przynosić naprawdę spektakularne efekty. Oczywiście samo szczotkowanie nie będzie działać, jeśli wraz z jego stosowaniem nie będziemy zdrowo się odżywiać i dbać o aktywność fizyczną. Do głównych plusów używania szczotki do masażu na sucho możemy zaliczyć:
Czy istnieją wyraźne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu szczotkowania ciała w domu? Niestety tak. Nie wolno masować ciała na sucho, kiedy po użyciu szczotki jest ono podrażnione, zaczerwienione lub pojawiają się stany zapalne. Szczotkowanie może nie być wskazane dla osób o bardzo delikatnej skórze. W trakcie wykonywania zabiegu należy omijać wszelkiego rodzaju zadrapania, rany, blizny, znamiona i pieprzyki. Jeśli borykasz się z problemami skórnymi typu trądzik, łuszczyca czy AZS. Nie mogą również korzystać z tego typu pielęgnacji osoby, które mają żylaki oraz skórę skłonną do pękających naczynek.
Przed rozpoczęciem przygody ze szczotkowaniem będąc w ciąży najlepiej skonsultować to ze swoim lekarzem. Przy zdrowej ciąży i prawidłowo rozwijającym się dziecku nie powinno być przeciwwskazań do stosowania tego typu pielęgnacji. Niektórzy uczulają, aby brzuch był masowany bardzo delikatnie, albo przy szczotkowaniu go omijać i skupić się na stopach, nogach, pośladkach i ramionach. Jeśli jesteś w zagrożonej ciąży, powinnaś odpuścić szczotkowanie na sucho. Dobra wiadomość jest taka, że ten typ zabiegu idealnie sprawdzi się po porodzie, kiedy mamy zaczynają wracać do formy sprzed ciąży. To szybki i prosty sposób, aby zredukować powstałe rozstępy i przebarwienia na naszym ciele.