Jak dbać o skórę z przebarwieniami?

Jak dbać o skórę z przebarwieniami?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

O przebarwieniach mówimy wówczas, gdy dochodzi do nagromadzenia w skórze pigmentu (melaniny) – wówczas jej koloryt jest nierównomierny, tworzą się różnej wielkości plamy o nieregularnym obrysie. Gdy przebarwienia stają się bardzo widoczne, mogą stanowić powód frustracji i kompleksów. Zwłaszcza, że ich rozjaśnienie nie zawsze jest proste. Na szczęście dziś dostępne są specjalistyczne preparaty, które ułatwiają dermopielęgnację cery z przebarwieniami. Ogromne znaczenie mają też codzienne nawyki związane z dbaniem o skórę.

Jakie są przyczyny powstawania przebarwień?

Znajomość przyczyn stojących za pojawianiem się przebarwień jest istotna dlatego, że niektóre czynniki im sprzyjające są możliwe do uniknięcia. Dotyczy to zarówno skóry, która już ma nierówny koloryt, jak i skóry zdrowej, która ze względu na fototyp jest podatna na tego typu zmiany. Mowa tu przede wszystkim o typie I i II według klasyfikacji Fitzpatricka. Typ I to skóra bardzo jasna, która nigdy się nie opala, a na słońce reaguje poparzeniami. Typ II to skóra jasna, która ma dużą tendencję do poparzeń, jednak czasami się opala. Również typ III, który szybko się opala, ale może ulegać poparzeniom, jest narażony na pojawianie się zmian pigmentacyjnych.1 Zwłaszcza, gdy obdarzone nim osoby czują się bezpieczniej na słońcu i zdarza im się zapominać o odpowiedniej ochronie.

Pamiętaj jednak, że nie tylko naturalna karnacja stanowi czynnik pretendujący do zmian pigmentacyjnych. Czasami pojawiają się one w wyniku wahań hormonalnych, na przykład podczas ciąży lub menopauzy. Nieładne plamy bywają też „pamiątką” po trądziku – szczególnie, jeśli miał intensywny przebieg, zmiany były często rozdrapywane lub wyciskane, a dobór kosmetyków nieprawidłowy. Ponadto na liście czynników sprzyjających przebarwieniom są niektóre leki, suplementy i zioła. Jeśli więc coś przyjmujesz, zawsze przeczytaj ulotkę lub znajdź informacje o tym, jak dany preparat wpływa na wrażliwość skóry na promienie UV. Choć przebywanie na słońcu bardzo pozytywnie wpływa na cały organizm i samopoczucie psychiczne, zawsze wskazany jest umiar w tym zakresie. To nie tylko kwestia profilaktyki przebarwień, ale również zachowania młodego wyglądu skóry na długie lata.

Co na przebarwienia? Profesjonalne sposoby na rozjaśnianie zmian

W niwelowaniu przebarwień oraz zapobieganiu nawrotom kluczową rolę odgrywają oczywiście odpowiednie preparaty. Seria Pharmaceris W pomoże Ci zatroszczyć się o skórę, która z różnych przyczyn ma nierówną pigmentację.

Jeśli chcesz zafundować skórze intensywną kurację, świetną porą na jej przeprowadzenie jest okres jesienno-zimowy – szczególnie, jeśli sięgasz po preparaty z kwasami. Przekonaj się, jak działa Depigmentacyjne serum na przebarwienia na noc ACIPEEL 3x, zalecane do stosowania na obszary objęte zmianami pigmentacyjnymi, w tym piegi, plamy starcze i brunatne, przebarwienia posłoneczne, potrądzikowe, pozapalne oraz pociążowe. Jak zapewnia producent, jego receptura stanowi skoncentrowane połączenie witaminy C oraz 3 kwasów. Kwas migdałowy, wnikając w głąb skóry, hamuje aktywność tyrozynazy, co zmniejsza produkcję melaniny i ujednolica jej naturalne rozmieszczanie w naskórku. Kwas salicylowy złuszcza martwą warstwę rogową naskórka, przez co zmniejsza widoczność zmian barwnikowych. Kwas cytrynowy ma natomiast działanie depigmentacyjne – rozjaśnia powierzchnię skóry oraz wyrównuje jej koloryt.

Codzienna pielęgnacja skóry z przebarwieniami

W przypadku cery z przebarwieniami, istotna jest codzienna, rutynowa dbałość o skórę. Skłonność do przebarwień wymaga sięgania po specjalistyczne produkty, które oprócz efektu rozjaśniającego spełniają podstawowe potrzeby nawilżania i ochrony przed szkodliwymi czynnikami.

Dermo-ochronny krem na przebarwienia MELACYD SPF 50+ na dzień  stopniowo wyrównuje koloryt skóry i pięknie ją wygładza. Zawiera 4% niacynamidu, którego efekt działania porównywalny jest do hydrochinonu, stosowanego w wybielających terapiach medycznych. Niacynamid skutecznie hamuje zarówno syntezę melaniny, jak i migrację barwnika do naskórka, utrudniając w ten sposób powstawanie nowych zmian barwnikowych. Efekt wybielający potęgują witamina C oraz kompleks Biomimetic-Peptid. Krem zawiera również witaminę E, pełniącą rolę fizjologicznego antyoksydantu, opóźniając procesy starzenia.

Również noc jest porą, kiedy możesz zintensyfikować odnowę skóry. Intensywny krem wybielający przebarwienia na noc MELACYD INTENSE zawiera starannie przemyślany kompleks składników, które zgodnie z opisem producenta stopniowo rozjaśniają przebarwienia, nie powodując odbarwień zdrowej skóry. Formuła zawiera niacynamid, witaminę C oraz papainę. Ta ostatnia przyspiesza depigmentację, złuszczając zewnętrzne warstwy przebarwionego naskórka. Umożliwia jednocześnie głębszą penetrację witaminy C w głąb skóry, intensyfikując jej działanie wybielające oraz rewitalizujące. Dodatkowym składnikiem jest alantoina, która nawilża i odżywia skórę oraz wykazuje działanie łagodzące podrażnienia.

Tak skomponowana kuracja sprawia, że walka z przebarwieniami jest dużo łatwiejsze oraz zmniejsza się ryzyko ich ponownego powstawania.

Bibliografia:

1. Czerwonka W. Przebarwienia skóry. Etiologia i leczenie za pomocą lasera. Kosmetologia Estetyczna 2015 (2) vol.4, s. 159-162.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*