Dowiedz się, jakie właściwości zawiera olej pichtowy

Olejki
Dowiedz się, jakie właściwości zawiera olej pichtowy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie coraz więcej kobiet korzysta z przeróżnych olejów. Znajdziemy je też w składzie dobrej jakości kosmetyków. Są naturalne i mają rewelacyjne właściwości. Czy znasz olej pichtowy? Zobacz, jak go stosować!

W ciągu ostatnich lat oleje zdominowały branżę kosmetyczną. Korzystamy z nich nie tylko, by leczyć problemy skórne, ale też coraz więcej osób jest świadomych ich działania na naszą urodę. Trendem stało się już korzystanie z dóbr natury, by poprawić swój wygląd, a oleje są do tego idealne!

Olej pichtowy – co to takiego?

Olej pichtowy pochodzi z pędów oraz igieł jodły syberyjskiej, która rośnie na nieskażonych terenach Syberii, Mongolii oraz w Chinach. Jest w pełni naturalny i chociaż obecnie mało znany, to jego właściwości doceniano już w średniowieczu. Olej działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i regenerująco.  

Olej pichtowy jest bogactwem wielu cennych składników – kamfenu, bornylu czy octanu. Dzięki nim pobudza krążenie, wspiera układ krążenia oraz układ odpornościowy. Jedną z jego „urodowych” zalet jest to, że neutralizuje wolne rodniki oraz opóźnia procesy starzenia się skóry. Można go uznać za jeden z naturalnych eliksirów młodości.

Niezwykłe właściwości olejku pichtowego?

Olejek pichtowy, dzięki zawartym w nim substancjom, zwiększa ukrwienie skóry. Łagodzi też bóle różnego rodzaju. Może być stosowany przez osoby zmagające się z trądzikiem, bo zmniejsza i leczy stany zapalne. Pozwala także pozbyć się zaskórników, opryszczki, łuszczycy czy liszajów. Warto po niego sięgać, gdy nasza skóra jest opuchnięta – świetnie tonizuje cerę i przywraca jej zdrowy wygląd. Olejek pichtowy zapobiega również działaniu wolnych rodników, może być także wykorzystywany w kuracjach anti-age, a jego regularne stosowanie gwarantuje, że skóra będzie dłużej wyglądała jędrnie i młodo. Specyfik ten zapobiega również wypadaniu włosów oraz sprzyja w walce z łupieżem. 

Jeśli chodzi o właściwości zdrowotne oleju, to wykorzystuje się go w walce z bólami mięśni i stawów oraz leczeniu anginy, przeziębień, grypy czy kaszlu. Wykorzystuje się go również do aromaterapii, ze względu na przyjemny, uspokajający i odprężający zapach. 

Jak go stosować?

Olejek pichtowy najczęściej stosuje się do zrobienia domowej kuracji przeciwstarzeniowej. W tym celu wystarczy zmieszać kilka kropel z ulubionym kremem czy innym olejem i wmasować delikatnie w twarz, szyję oraz dekolt. Takie zabiegi sprawi, że skóra stanie się promienna. Nabierze blasku oraz będzie wygładzona i jędrna. Chcąc zwalczyć zaskórniki należy olejek pichtowy wymieszać z olejkiem migdałowym i przetrzeć miksturą oczyszczoną twarz. Po kilku tygodniach kondycja i wygląd naszej cery powinna się poprawić.

Jeśli zaś chcemy pozbyć łupieżu i problemu szybko przetłuszczających się włosów – warto dodać kilka kropel oleju z jodły syberyjskiej do szamponu i umyć włosy po całej długości, a następnie spłukać letnią wodą. Taka kuracja powinna być przeprowadzana minimum dwa razy w tygodniu. 

Gdzie można go kupić?

Gdzie znajdziemy olej pichtowy? Kupimy go w aptekach oraz dobrze zaopatrzonych sklepach zielarskich. Koszt buteleczki o pojemności 50 ml wynosi około 15-20 zł. Co ciekawe – olej ma rzadką, prawie wodnistą konsystencję (większość olejów jest bardzo tłustych i ciężkich). Szybko też ulega rozkładowi oraz się utlenia, dlatego należy trzymać go w ciemnym oraz chłodnym miejscu. 

Olej pichtowy – przeciwwskazania 

Czy każdy może sięgać po olej pichtowy? Zanim zastosujemy go na większą partię ciała, zawsze warto zrobić próbę uczuleniową, jednak olej rzadko uczula i wywołuje alergię. Nie jest wskazany dzieciom poniżej 3. roku życia, kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym. Korzystając z olejku, należy starać się, by nie dostał się do oczu czy błon śluzowych, bo może podrażniać. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*